У М17 проходить виставка робіт митців, чиї твори увійшли до колекції однієї з топ-5 культурних інституцій світу

У Центрі сучасного мистецтва М17 проходить виставка українського сучасного мистецтва з приватних зібрань – «Відкрита можливість».  Від одеського концептуалізму і Харківської школи фотографії до київського нонконформізму й української «нової хвилі», а також митців «поза системою» – виставка «Відкрита можливість» охоплює різні стилістичні та часові координати, пропонуючи відвідувачам погляд на сучасне мистецтво України крізь одну з […]

У Центрі сучасного мистецтва М17 проходить виставка українського сучасного мистецтва з приватних зібрань – «Відкрита можливість»

Від одеського концептуалізму і Харківської школи фотографії до київського нонконформізму й української «нової хвилі», а також митців «поза системою» – виставка «Відкрита можливість» охоплює різні стилістичні та часові координати, пропонуючи відвідувачам погляд на сучасне мистецтво України крізь одну з можливих моделей музейного зібрання «тут і зараз», основу для якого закладає спільний внесок українських колекціонерів. 

Спільний проєкт Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва та Центру сучасного мистецтва М17 став логічним продовженням кількарічних перемовин між Українським Клубом Колекціонерів Сучасного Мистецтва та французьким Центром Помпіду щодо дарування Центру творів сучасного мистецтва України. Окрім УККСМ до участі доєдналися й інші колекціонери: Сергій Лебединський, Євгеній Деменко, Тетяна Осадча, Стелла Беньямінова, Леонід Комський, Едуард Димшиця, Максим Волошин, Сергій Махно, Ігор Абрамович, Ігор Воронов, Михайло та Олексій Василенко, а також Олександр Самченко.

Кожна колекція — це окремий простір, у якому колекціонер збирає символи, знаки та історії, важливі для нього. Відбір унікальних робіт з приватних колекцій здійснювали куратори виставки – Олександр Соловйов та Вікторія Бавикіна.  

На прес-конференції з нагоди відкриття проєкту 21 травня один із засновників УККСМ, меценат, співзасновник Zenko Foundation, Зенко Афтаназів, поділився концепцією проєкту:

«Виставка в М17 – це проєкт, присвячений дару українських колекціонерів – передачі ними надбання українських художників до музею Помпіду. Поставивши задачу представити Україну в окремому міжнародному проєкті, ми відібрали найкращі зразки сучасного українського мистецтва, частина яких представлена сьогодні у залах М17».

Зокрема під час прес-конференції та церемонії відкриття директорка ЦСМ М17, Наталія Шпитковська, висловила вдячність всім учасниками проєкту:

«Інвестиції в мистецтво — це важливий вклад в культурну спадщину країни. Хочу подякувати Українському Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва та всім колекціонерам, митцям та кураторам, які доєдналися до створення цього проєкту, зібравши 180 унікальних робіт з приватних колекцій».

Про виставку також висловився президент Havas Creative Group Ukraine, меценат, голова правління Українського Клубу Колекціонерів Сучасного мистецтва, – Юрій Когутяк:

«Це перша подібна виставка, яка охоплює такий широкий спектр митців, об’єднуючи їх однією темою – темою колекціонування. Сьогодні саме цей погляд є для нас цікавий, тому що результатом подібних проєктів може стати Музей сучасного мистецтва».

Борис Гриньов, колекціонер, співзасновник Grynyov Art Collection, член УККСМ, зазначив:

«Харківська школа виходить далеко за межі локального контексту міста на сході України — це глобальний художній проєкт, що поєднує протистояння та втечу від радянської реальності, експеримент та виклик, інтимне та політичне. Харківська школа фотографії безперечно є нашим культурним здобутком, тому заслуговує на визнання не лише в Україні, але й закордоном». 

Про передумови виникнення проєкту розповів Вадим Мороховський, колекціонер, засновник Музею сучасного мистецтва в Одесі:

«Створюючи Музей сучасного мистецтва в Одесі, ми розуміли, що значна частина робіт одеських художників не були доступні широкій аудиторії, через що про деяких авторів починали забувати, від цього і назріла необхідність зібрати їх разом і для початку об’єднати кілька колекцій. Логічним чином ми вибрали період з нонконформістів 60-х і до сьогоднішнього дня. Сьогодні в експозиції Центру М17 представлені роботи багатьох з них».

Отже, і дарування збірки мистецтва, і виставка в М17 є продовженням спільної діяльності українських колекціонерів, спрямованої на промоцію українського мистецтва як за кордоном, так і «вдома», та на популяризацію культури колекціонування.

Крім того, проєкт «Відкрита можливість» розкриває важливі підходи до формування образів «сучасного» – можливість створення власних інтерпретацій, наративів та ініціатив, вільних від впливу державних ідеологій та політик, і не обмежених одна одною. У нашому випадку – шляхом збирання об’єктів мистецтва. А також демонструє відкритість такої можливості для всіх охочих.

Програма проєкту передбачає проведення кураторських екскурсій, лекцій, дискусій, круглих столів, присвячених темі колекціонування, музеєфікації та аспектам сучасного українського мистецтва.

180 творів, 50 майстрів живопису, фотографії, скульптури, відеоарту з приватних колекцій, 2 місяці – Центр сучасного мистецтва М17 запрошує відвідувачів досліджувати віхи розвитку вітчизняного мистецтва до 25 липня 2021 року.  

Проєкт реалізовано за підтримки Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва в межах дослідницького напряму М17 «PROколекції» 

Експозиція відкрита: з 21 травня до 25 липня 2021 року
Години роботи: вівторок – неділя, з 11:00 до 21:00


Важливо!

М17 дотримується усіх вимог щодо проведення масових заходів у період карантину, аби гарантувати вашу безпеку.

Гостеям Центру, зі свого боку, також потрібдно потурбуватись про себе та оточуючих, і бути в захисних масках.

Нагадаємо, раніше у Центрі сучасного мистецтва М17 відбулась церемонія нагородження M17 Sculpture Prize.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *