Україна може приймати допомогу від світової спільноти й переймати найкращі практики для відбудови України. Втім, головною силою у цьому процесі мають бути саме українці, бо тільки вони знають, що їм необхідно для комфортного життя після перемоги.
Про це у колонці для РБК-Україна пише міжнародно визнана стратегиня з інклюзії, рівноправ‘я і різноманітності та колишній директор з інклюзії в Королівському інституті британських архітекторів (RIBA) Марша Рамруп.
“Я вважаю вкрай важливим, щоб Україну відбудовували українці. Тільки ви можете знати, як це – жити в тих умовах, в яких ви зараз перебуваєте, зі справжнім співчуттям до тих, хто буде жити там далі. Тільки ви знатимете, як це – жити зі страхом, коли чуєш гучний шум. Тільки ви знаєте, що таке раптова ракетна атака і потреба десь знайти укриття вдень посеред вулиці. Тільки ви знаєте, як спланувати і врахувати усе із переліченого у процесі виконання відбудови”, – зазначає Рамруп.
На думку Рамруп, відбудова – чудовий шанс інклюзивність у архітектурі й урбаністиці України головним компонентом, на який спиратимуться фахівці у майбутньому. Щоб впровадити інклюзивність якомога повно, необхідно мати чотири якості – мотивацію, знання про життя з інклюзією, стратегічне мислення та бажання діяти: “Коли ви розвинете ці чотири якості під ефективним керівництвом свідомого лідера, ви зможете відбудовувати Україну на засадах інклюзивності”.
Водночас, Рамруп вважає, що передовий досвід для українців у процесі відбудови має бути важливим компонентом, але не найголовнішим.
“Україна має торувати свій власний шлях, оснований на її історії, традиціях, культурі; зважаючи на потреби свого Народу, свого Місця у світі та своїх відносин із Планетою в цілому. Саме такий шлях буде найкращим для держави”, – вважає вона.
На запрошення Ino. The Developer 19 липня Марша Рамруп прочитає лекцію на тему “Відбудова України – інклюзивний підхід для кращого майбутнього”. Вона розповість що таке безбар’єрність та доступність для кожного. А також дасть практичні поради щодо проєктування громадських просторів й житлової забудови. Подія відбудеться в онлайн-форматі. Посилання на зустріч буде доступне після реєстрації тут: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdJBFTpW__zersOAdiqfz6jyX8zhxMYFU5wqchxXFERsCOqZg/viewform