Експерт поділився порадами з кібергігієни в новому уроці для учнів 8-11 класів. Корисні матеріали

CRDF Global в Україні, за підтримки Державного департаменту США та за сприяння Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Всеукраїнською школою онлайн та ГС «Освіторія» 21 травня провели всеукраїнський онлайн-урок з кібергігієни для учнів 8–11 класів. Метою заняття було підвищити обізнаність підлітків про важливість та основи кібербезпеки. 

Питання кібергігієни для дітей залишається актуальним і потребує постійної уваги та вдосконалення навичок, адже інтернет надає необмежений доступ до різноманітного контенту, в тому числі того, що може бути небезпечним та навіть шкідливим для них. Знання базових правил підвищує рівень особистої безпеки в мережі, допомагає уникнути впливу кібершахраїв та запобігає виникненню кіберзагроз.

«Наші життя, секрети, фінанси і навіть спогади зберігаються у цифровому вигляді. Це означає, що вони можуть стати мішенню для кіберзлочинців. Хоча ми не можемо повністю зупинити кіберзлочинність, але можемо бути підготовленими, навчитися захищати себе та наші спільноти. Уявіть світ, де кожен з нас обізнаний та екіпірований знаннями про кібербезпеку. Світ, де ми не просто пасивні користувачі, а активні учасники нашої власної безпеки в Інтернет», – розповідає у відеоуроці фахівець з кібербезпеки Єгор Аушев.

На думку експерта, учням 8-11 класів, щоб вберегтися від кібершахраїв, варто знати базові правила кібергігієни:

  • надійний пароль повинен містити не лише малі літери, але й великі чи спеціальні символи;
  • для конфіденційних операцій необхідно обирати перевірену точку доступу чи мобільний інтернет, а не публічну мережу WiFi;
  • якщо ви отримали підозріле посилання, ніколи не переходьте за ним. Найкраще ігнорувати його, адже зловмисники навчилися майстерно підробляти сторінки. 

Урок можна переглянути на YouTube-каналі Всеукраїнської школи онлайн:

Також для учнів доступні додаткові корисні матеріали для засвоєння теми:

  • Гайд, що розповідає про захист персональних даних.
  • Добірка розважальних освітніх відео, де розповідають про основні правила кібергігієни.

Всеукраїнська інформаційно-освітня кампанія з підвищення рівня обізнаності населення України щодо кіберзагроз та основних правил кібергігієни реалізується Представництвом Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні за підтримки Державного департаменту США та за сприяння Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України та МОН України, а також за інформаційної підтримки «Всеукраїнської школи онлайн», ГС «Освіторія» та Київ Цифровий.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *