Ілона Сільваші: про перемогу у конкурсі ілюстрації в Китаї і книжку «Бунар»

Ілона Сільваші – дочка відомого художника Тиберія Сільваші. У серпні цього року дівчина здобула премію Merit Awar – її ілюстрації до української поезії потрапили у топ-30 кращих з усього світу за версією міжнародного конкурсу Hiii Illustrashion 2019 у Китаї.

У ексклюзивному інтерв’ю W-Fair Ілона Сільваші розповіла про перемогу у конкурсі та про те, хто її надихнув на ці роботи.

«У 2018 році у «Видавництві Старого Лева» вийшла збірка поезії Катерини Калитко «Бунар», до якої я створила серію ілюстрацій. Це було щасливе поєднання моєї любові до текстів цієї авторки і давнього бажання працювати з книжками, розшифровувати закодовані і сховані між рядками сенси і взагалі, створити візуальний образ книжки – складний, наповнений і глибокий», – поділилася авторка.

За словами дівчини, «Бунар» — означає колодязь, тому це була подорож і в глибину простору і в глибину часу, і в глибину самої себе.

«В цій поезії багато говориться про глибину пам’яті, про те, як травматично в нас співіснують досвіди минулого і теперішнього, як вони взаємопов’язані з усім навколо і який великий сенс має розпізнавання цих історій в собі і в інших. Це були півроку радісного зв’язку з рукописом, в якому я щодня знаходила щось нове і додавала нові малюнки. Серія вийшла настільки великою, що дещо, навіть, не потрапило в книжку», – зазначила Ілона Сільваші.

Авторка розповіла, що метафоричність і перенасиченість Катерининого письма потребувала такої ж насиченості візуального.

Тому наприкінці минулого року їй написав Євген Дикий, співробітник «Видавництва Старого Лева» і запропонував взяти участь в міжнародному конкурсі ілюстраціі Hiii Illustrashion у Китаї.

«Я подивилась їх сайт з результатами попередніх конкурсів і мені сподобалась їх сучасність, невимушеність і легкість. Я надіслала їм п’ять своїх вибраних ілюстрацій до книжки «Бунар» і одразу отримала відповідь. Так для мене почався цей конкурс, який тривав майже вісім місяців – там дуже довга і ретельна система відбору – перший тур, другий тур, пів-фінал , фінал і нарешті, ті останні, що доходять до самого кінця і отримують премії. Жюрі повністю міжнародне – американці, італійці, французи – відомі і шановані в галузі ілюстрації і графіки митці. Коли я дізналась, що потрапила в фінал, я вже була задоволена, адже мене вибрали з поміж більше трьох тисяч учасників зі всього світу. Але коли мені повідомили, що я отримала одну з премій та увійшла до тридцяти найкращих – це вже було зовсім несподівано. Такі професійні відзнаки дуже потрібні, адже для митця з його вічними сумнівами, це хоч невеличкий, але дуже важливий маркер, що ти все робиш правильно», – резюмувала Ілона Сільваші.

Нет описания.

Нагадаємо, раніше W-Fair публікував топ-7 фільмів з вираженою естетикою від української художниці Алли Шоріної.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *