Мінцифра з українськими зірками підтримали онлайн-проєкт “Слухай” для підготовки до ЗНО

Команда Міністерства цифрової трансформації продовжує сприяти створенню зручних онлайн-сервісів, які спрощують життя українців. Навесні 2020 команда міністерства ініціювала онлайн-конкурс корисних думок та ідей HackCorona, які допоможуть українцям протистояти пандемії COVID-19. Серед майже дев’ятиста претендентів переможцем ідеятону став освітній проєкт «Слухай». Автором проєкту став блогер та громадський діяч Олександр Барабошко.

«Слухай» – це найбільша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою, озвучених голосами українських зірок. Добірку 60 аудіокниг із творами української літератури, що входять до програми ЗНО, вже можна безкоштовно прослухати за посиланням: sluhay.com.ua/zno

«Цифровізація створює нові можливості для якісної освіти. Вона забезпечує свободу взаємодії, інтерактивні інструменти, якими може користуватися кожен, незалежно від місця проживання – чи це маленьке містечко, чи мегаполіс. На карантині усі перейшли на навчання онлайн. Нові цифрові рішення у сфері освіти набули особливої актуальності. Проєкт “Слухай” влучив просто в ціль — запропонував озвучити книги з програми ЗНО в аудіоформат. Ми і надалі будемо підтримувати такі соціальні ініціативи, які сприяють побудові цифрової держави», — зазначив Віцепрем’єр-міністр України — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Ідею підтримали українські зірки. До озвучки долучились: Олена Кравець, Євген Кошовий, Олександр Пікалов, Степан Казанін, Юрій Великий, Володимир Мартинець, Анастасія Оруджова, Володимир Шумко, Марта Адамчук, Ната Жижченко, Іван Дорн, Олег Скрипка, Ліля Ребрик, Даша Астаф’єва, Гарік Корогодський, Тетяна Будь та інші зірки.

«Проєкт “Слухай” — про  нову українську ідентичність. Це бібліотека нового покоління з великою соціальною місією — зробити освіту більш інклюзивною та пристосованою до нового світового порядку», — сказав автор проєкту, громадський діяч Олександр Барабошко.  

Тепер кожен має вільний доступ до сотень творів українською в аудіоформаті. «Слухай» отримав фінансування, це дозволить наростити базу літератури на платформі та підвищити впізнаваність серед українців. 

Конкурс #HackCorona ініціював міністр цифрової трансформації Михайло Федоров за допомогою програми EGAP, яка фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва і реалізується Фондом Східна Європа та Innovabridge. Партнером також виступили Програма розвитку ООН і IТ-підприємець та інвестор Reface Сергій Токарєв. 

«Протистояння COVID-19 не вичерпується виявленням і лікуванням вірусу. Це у тому числі розв’язання соціальних проблем, які принесла з собою пандемія. Цілі проєкту “Слухай“ повністю відповідають духу часу із новим розквітом української національно-культурної ідентичності», — зауважив Сергій Токарєв.

Завдяки проєкту «Слухай» учні випускних класів зможуть зручно готуватися до тестування у будь-який комфортний час. Також аудіокниги зроблять навчальний процес більш інклюзивним і стануть у пригоді молодшим школярам.

Нагадаємо, раніше W-Fair писав, що Всеукраїнський рейтинг «Книжка року 2020» оголосив Короткі списки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *