Топ-5 порад, як обрати свого тренера зі стретчингу

Стретчинг – це окремий вид тренування, який включає комплекс вправ, спрямований на розтяжку м’язів і розвиток еластичності тіла.

Термін різновиду розтяжки походить від англійського слова stretch. У перекладі на українську він означає “тягнутися”, “розтягуватися”. Заняття стретчингом складається із виконання повноцінного комплексу спеціальних вправ. Під час тренування у вас розтягуватимуться усі групи м’язів та сухожиль. Таким чином ви зможете зробити свою фігуру стрункою, а тіло гнучким. Поліпшується балансування тіла, постава. Прискорюється кровообіг, а разом із ним – серцево-судинна система. Усі м’язи організму отримують додаткове підживлення киснем.

Вважається, що сучасний стретчинг виник на основі гімнастики, йоги та інших стародавніх східних систем. Вправи з стретчингу спрямовані на укріплення й глибоке опрацювання всіх м’язів тіла, навіть тих, які під час звичайних занять у фітнес-залі не працюють.

Стретчингом можуть займатись абсолютно всі, в незалежності від статі, віку, фізичних можливостей. Також доведено, що стрейчинг допомагає зняти стрес. Тому, дуже важливо обрати свого тренера.

Олена Наумова, тренер зі стретчингу, викладач направлення “contortion, засновниця одноіменної студії «Elena Naumova stretching» дала поради, як правильно обрати свого тренера зі стречингу. Авторська програма, розроблена Оленою включає в себе не тільки розтяжку, а ще й функціональне тренування, завдяки чому ефект від вправ набагато помітніший.

— Перше і основне, що ви маєте помітити на пробному занятті, це те, що тренер уважно слідкує саме за вашою технікою виконання вправ. Якщо він чи вона не звертає на вас уваги, як саме ви робити певні рухи, це не ваша людина.

— Другий показник, заключається в тому, що професійний тренер на питання : «коли я сяду на шпагат?» ніколи не дасть точної відповіді, бо це неможливо сказати ні на першому, ні на другому і навіть на третьому занятті, все дуже індивідуально. Якщо вам хтось надасть прогноз чи пообіцяє: «сядете на шпагат за місяць» наприклад, з таким тренером вам не по дорозі.

Третє: Важливо розуміти, що професійний тренер не буде надмірно навантажувати вас на самому початку. Перші тренування мають бути спокійні та лагідні.

Четверте: Сам тренер має бути розтягнутим, це можуть бути не супер шпагати, але все одно він має володіти базовими навичками гнучкості. Бо якщо він сам не розтягуватись і не розуміє, що відчуває людина в цей момент, він не зможе навчити вас цьому процесу.

— І останнє, пʼяте, але не менш важливе: ваш тренер має підходити вам саме ментально. Стретчинг – це не тільки фізичні вправи, це розслаблення, моральний спокій та свого роду  медитація, яка дарує найприємніші емоції. Якщо вам буде не комфортно з людиною ви не зможете повноцінно тренуватися та розслаблятися.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *