“Здався у полон, щоб воювати за Україну”, — “ПЕРС”, боєць РДК, колишній найманець підрозділу “Шторм-Z” в інтерв’ю Раміні Есхакзай

На YouTube каналі журналістки Раміни Есхакзай «RAMINA» вийшов новий випуск з бійцями «Русского Добровольческого Корпуса» (РДК). Його бійці раніше були найманцями російських терористичних організацій: підрозділу «Шторм-Z» та ПВК «Вагнер”. Сьогодні зі зброєю в руках захищають Україну. Про те, як здаються росіяни в полон, які методи діють у ПВК «Вагнер”, що мотивує росіян переходити на бік українців, та яке майбутнє чекає на росію після перемоги України — все це з перших вуст Дениса Нікітіна “White Rex”, засновника та командира РДК, бійця РДК з позивним “ВАЙТ” (у минулому найманця ПВК “Вагнер”), бійця РДК з позивним “ПЕРС” (колишнього найманця підрозділу “Шторм-Z»).

Пропонуємо до вашої уваги найцікавіші фрагменти інтерв’ю:

Як Пригожин вербував ув’язнених у ПВК «Вагнер”, — “ВАЙТ”

До ПВК «Вагнер” я сидів у колонії, мені залишалося рік і три місця. Прилетів гелікоптер з Пригожиним і він почав набирати людей. Він сказав, що хто погодиться, то отримає можливість очиститися, говорив про гроші, привілеї. У мене завжди були проблеми з законом росії, і я проти влади росії, — це був єдиний шанс піти з колонії.

“Яма, розстріл”, — “ВАЙТ” про покарання у ПВК «Вагнер”

Мені було 24 роки. Потрапив у в’язницю за статтею 111 КК РФ Навмисне заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю, частина перша. Я заступився за двох дівчат. Ідея була така, щоб пів року прогуляти, і якось втекти, і потім поїхати з росії. Але у ПВК «Вагнер” були жорсткі правила, і вони працювали. Були люди, які намагалися втекти, їх находили і доби не минало, фінал — яма, розстріл. От тоді бажання втекти відпало. Страти там є. Коли підписуєш контракт, там є багато заборон, ти підписуєш собі вищу міру. Умови: відслужити пів року, і ти вільний, ідеально чистий. У підрозділі тобі не можна пити алкоголь, вживати наркотичні речовини, заборона на дезертирство, мародерство. Пригожин казав, що за пів року всі судимості будуть зняти, і якщо по базі будуть пробивати, ви ідеально чиста людина. А як воно було на справді, не відомо.

“Був вибір повернутися до росії, але я вирішив воювати за Україну”, — “ВАЙТ”

Був вибір повернутися до росії, але я вирішив воювати за Україну проти путіна. Я почав задумуватися, питати інших. Коли я вже був на війні, то і сам почав розуміти, що це не про “звільнення”, від кого звільняти, від цивільних, щоб зайняти територію?!

“Єдина мотивація у ПВК «Вагнер” залишитися жити”, — “ВАЙТ”

Єдина мотивація у ПВК «Вагнер” залишитися жити. Якщо не підеш уперед, тебе вб’ють командири, а підеш уперед — хоча б є шанс вижити. Ніхто з рідних не знав, де я. У нас там не було ані імен, ані прізвищ, лише позивний, який обирає комп’ютер, та особистий номер. Рідні знають, що я в Україні, вони сказали, що це мій вибір, мене не засуджують.

“Бійці РДК вже звільнили 10 гектарів української землі”, — Денис Нікітін ‘White Rex’

Я пішов на цей експеримент після того, як ми поспілкувалися з цими хлопцями. Я у першу чергу запитав, чи є у них вибір: йти на обмін, залишитися в Україні до кінця війни. Вони сказали, що так. Важливо, український полон — це не солодко, людина все одно хоче волі. Мені треба було переконатися, що ці хлопці не хочуть знову втекти, аби не сидіти у таборі військовополонених, прагнув дізнатися, що у них змінилося всередині. Мені їхня мотивація здалася щирою. І на цей момент можу сказати: я не пошкодував про цей експеримент. Вони вже звільнили 10 гектарів української землі.

“Більше ніж 30 бійців РДК отримали нагороди від влади України”, — Денис Нікітін ‘White Rex

Вони отримують у РДК братство, справжній чоловічий союз, можливість отримати військову спеціальність, почати жити наново. Я почав цю війну з паспортом рф і з ним було важко пересуватися Києвом у перші місяці війни. Важливо дати відсіч, стати максимально ефективним у цій війні, адже багато бійців РДК до початку повномасштабної війни не тримали в руках автомат. Більше ніж 30 бійців РДК отримали нагороди від влади України.

Денис Нікітін ‘White Rex’ про те, чи відчувають санкції росіяни 

Щоб люди почали виходити на вулиці, треба, щоб дискомфорт змінився на біль. Коли є холодильник та телевізор, можна потерпіти. А коли ти на межі, тоді люди виходять. Суспільство очікувало іншого ефекту від санкцій. Ну, айфон, трішки дорожчий, замовлення не напряму, а через посередника. Санкції не працюють так, як хотілося б. За офіційною інформацією, загинуло 300 тисяч людей, для Росії — це небагато. Мешканці великих міст не знають скільки це. Набирають у маленьких містах, де люди спокійно ставляться до війни. Держава довела народ до бідності, а потім пропонує тим, які отримують 20 тисяч рублів, 200 тисяч. Маніпулюють, і люди йдуть, про ризики не знають. А ті, хто стоять перед вибором: в’язниця, мобілізація, оберуть мобілізацію, адже реалії російської в’язниці відомі. Тому кожний сподівається на “авось”.

“Рівень жорстокості в Росії не має меж”, — Денис Нікітін ‘White Rex

Якщо будь-який протест не розганяється, а забивається у кров, про яке право ми можемо говорити?! Українці заслужили своє право на свободу. Я сам був на Майдані, але рівень жорстокості, контролю держапарату в росії, це високотехнологічний ГУЛАГ. Його тут не було слава Богу, тому є можливість відстоювати територіальну цілісність, є можливість нам розвиватися на території Україні. Рівень жорстокості в росії не має меж. 

“Не дає можливості залишитися людиною після звільнення”, — “ПЕРС” про методи в російських в’язницях

У 20 років я потрапив у місця позбавлення волі. Умови утримання людей у російських в’язницях залишають бажати кращого. Важко пригадувати, багато речей не хочеться розповідати, було непросто. Постійна пропаганда з боку адміністрації, дисциплінарні стягнення, все це не дає тобі можливості залишатися людиною після звільнення. Робочий процес — стерти твою особистість. Тебе позбавляють права вибору, думки, тебе роблять елементом статистики. Багато рецидивістів, тому що виправна система не працює. 

Нагадаємо, раніше W-Faiк писав, що на YouTube каналі журналіста Раміни Есхакзай «RAMINA» вийшов новий випуск з бійцями легендарної бригади «Азов».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *