Асоціація Українців в Данії почала готуватися до війни ще з грудня — Імпульс

На відміну від деяких країн Європи, керівництво королівства Данія з самого початку війни в Україні зайняли принципову позицію і дали публічну оцінку діям росії проти нашої країни, пише Імпульс.

Сьогодні королівство надає Україні військову допомогу та пішло на безпрецедентні для неї кроки щодо тимчасового прихистку наших співгромадян, які змушені були полишити країну через війну.

За даними Асоціації Українців в Данії (АУД), благодійна організація Bevar Ukraine разом з іншими діаспоральними організаціями та волонтерськими спілками за ці місяці зібрали гуманітарну допомогу і адресно відправили понад 60 вантажівок в українські медичні заклади та на потреби постраждалих переселенців. Паралельно сотні данських приватних компаній і фондів відправляють гуманітарну допомогу в Україну, збираючи її своїми силами або здійснюючи перерахування до Червоного Хреста (Red Cross).

Засновниця та керуючий партнер комунікаційної групи «Імпульс» Алла Шоріна поспілкувалася з Андрієм Кузьмином, очільником Асоціації Українців в Данії та членом Ради Bevar Ukraine, який в інтерв’ю розсповів, якими були ці місяці для волонтерів.

В списку справ Андрія на цей день —  38 пунктів. Станом на 18.40 виконано 29.

«З початку грудня 2021 року мені почали телефонувати українці та данці, які мали проекти в Україні, і тепер були стурбовані інформацією в пресі щодо стягування сил Росією до кордонів з Україною. Люди хотіли почути мою думку, думку моїх колег і можливо очікували від нас на якусь заспокійливу інформацію. У цей період ми з колегами в Асоціації почали системну роботу щодо того, що саме ми тут в Данії можемо робити у разі повномасштабного вторгнення. Наведу приклад: на одну з перших наших зустрічей одна людина принесла вже готовий скрипт, що робити з біженцями (тоді ми ще не вживали слово «переселенці»). Алгоритм був настільки детально розписаний, що вразив всіх нас.

Так сталося, що певні елементи нашої роботи припали на передсвяткові дні Різдва. 20 грудня ми поширили серед українців Данії, коротку анкету з питаннями, серед яких, зокрема, було й чи замислювалися вони про евакуацію рідних з України у разі воєнних дій саме в регіоні проживання? Тоді ми отримали не тільки відповідь, але й певний осуд за те, що поширюємо негатив під час свят. На той час це була цілком зрозуміла реакція, мало хто передбачав масштаб війни, яка розпочнеться через 2 місяці.

Станом на 24 лютого ми вже мали бази потенційних волонтерів, партнерів, благодійників, певне бачення, хто і за що буде відповідати. Тож перший дзвінок зі словами: «Ну все, почалося», запустив механізм надання допомоги Україні. Хоча, чесно кажучи, ми всі сподівалися, що все обійдеться і ніякої війни насправді не буде.

За перші 1,5 місяці ми спільно з партнерами з Асоціації Українців в Данії, Hjælp Ukrainske Børn, Hjælp Ukraine, We Help, Klub Ukraina, Lastivka, Faino, української спортивної спілки, з клубом Україна та багатьма новоствореними волонтерськими групами відправили 60 вантажівок гуманітарної допомоги в Україну«, – розповідає Андрій Кузьмин.

Підготовка плакатів стала постійною роботою у штабі АУД

За його словами, за три місяці високого темпу, у волонтерів додалось трохи втоми і вигорання. Адже, наприклад, волонтери, які щодня контактують з АУД, мають свою щоденну роботу, а волонтерську допомогу надають у вільний час. У перші два місяці більшість брали на роботі відпустки, якось відтерміновували дедлайни, домовлялися із колегами та цілодобово працювали тут у штабі, щоб збирати та відправляти допомогу. Професії різні: від IT до банкірів. В офісі є два данці. Вони з перших тижнів тут щоденно, після роботи йдуть до нас і допомагають будувати роботу із місцевими компаніями, підказують хто які має можливості. За період з 2014 року Андрій з командою спільно із партнерами відправили до України 54 вантажівки з гуманітарною допомогою, а за перші півтора місяці війни в 2022-му всі разом – більше 60. Окрім гуманітарних вантажів майже одразу виникло питання допомоги переселенцям (близько 27 тисяч осіб), проведення мітингів, чисельних заходів з метою тримати фокус данського суспільства на війні та глибше знайомити з українською культурою.

Олексій Федорук (голова комітету недільної школи Lastivka Копенгаген) переймається через процес підготовки майданчику в Данії для здачі ЗНО українською молоддю

За словами очільника Асоціації Українців в Данії, зараз велика група долучається – це переселенці. Люди мусили поїхати з України, але не можуть просто сидіти в Данії і дуже активно включилися до роботи. Всі залучені і важливі, бо бували дні коли нам надходило по 300 дзвінків на день, і одна людина не впоралась би ніяк.

Андрій Кузьмин зазначає, що більшість українців вже дуже скучили за власною домівкою, за Україною.

«Більшість переселенців хочуть повернутися додому після закінчення війни. Але багато залежить й від того, звідки приїхали люди, чи є їм куди повертатися. Якщо ми бачимо, що родина приїхала з Маріуполя і тепер у них немає дому, немає куди повертатися, то скільки б їм не було років, вони налаштовані починати життя спочатку, прокладати новий шлях тепер вже у Данії. Є і така категорія, хто давно хотів переїхати в Данію, і для них зараз нормальний момент. Їм країна дала документи, роботу, максимальну лояльність. Таких також чимало. Але повторюся, більшість українців хочуть повернутися додому», – резюмував Кузьмин.

Повний текст інтерв’ю доступний на сайті Комунікаційної групи Імпульс.

Нагадаємо, раніше W-Fair публікував матеріал Алли Шоріної про те, як жилось українським ЗМІ у період карантину.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *