єМалятко: як при народженні дитини отримати 9 послуг в декілька кліків

єМалятко – це комплексна послуга для батьків новонароджених. За допомогою єМалятко можна отримати до 9 державних послуг за однією заявою, поданою онлайн. 

Послуга єМалятко стала доступна онлайн на порталі Дія 3 жовтня. Реєстрація народження дитини ще ніколи не була такою швидкою, зручною та безпечною, що особливо важливо в умовах поширення Covid-19.

До комплексу єМалятко входять 2 базові (обов’язкові) послуги та 7 додаткових, які надаються на вибір батьків.

Базові послуги:

 • державна реєстрація народження;
 • визначення походження дитини.

Батьки отримують свідоцтво про народження.

Додаткові послуги:

 • присвоєння дитині податкового номеру (РНОКПП);
 • присвоєння дитині УНЗР;
 • визначення належності дитини до громадянства України;
 • реєстрація місця проживання;
 • оформлення допомоги при народженні;
 • оформлення допомоги на дитину з багатодітної сім’ї;
 • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів.
Послуги «єМалятко» • Дніпровський міський пологовий будинок №1

Щоб подати заяву єМалятко онлайн на порталі Дія: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko, потрібно мати кваліфікований електронний підпис та номер медичного висновку про народження.

Медичний висновок про народження – це електронний документ, який підтверджує факт народження дитини. Документ формує лікар у пологовому будинку, номер медичного висновка надсилається мамі у смс-повідомленні. 333 пологових будинки в Україні уже видають документ нового зразка. 

Покрокова інструкція: 

Крок 1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

Крок 2.  Заповніть онлайн-форму та виберіть додаткові послуги, які ви хочете замовити.

Крок 3.  Підпишіть заяву електронним підписом. Другому з батьків потрібно підписати заяву своїм електронним підписом якщо:

 • батько та матір дитини не перебувають в офіційному шлюбі
 • батько та матір дитини мають різні прізвища
 • батько та матір дитини зареєстровані за різними адресами (якщо замовлена послуга з реєстрації місця проживання дитини).

Посилання на заяву на порталі Дія надійде другому з батьків на електронну пошту.

Крок 4. Заяву про держреєстрацію народження автоматично надсилається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) за адресою пологового будинку. Там формується свідоцтво про народження. Паралельно заява надсилається до державної податкової інспекції, де автоматично дитині присвоюється податковий номер. А також до Державної міграційної служби, де дитина реєструється в Єдиному державному демографічному реєстрі. І після автоматичних відповідей з цих реєстрів завершується формування свідоцтва про народження дитини у Мін’юсті. Цей документ в електронній формі надсилається до Міністерства соціальної політики, де відбувається призначення допомоги при народженні та допомоги багатодітним. Також заява та документи надсилаються до відповідного міста, де відбувається реєстрація місця проживання дитини. Відомості про дитину також автоматично вносяться до Реєстру пацієнтів, що значно пришвидшує подальше підписання декларації з сімейним лікарем. 

Послуга єМалятко запрацювала 2 січня 2020 року у Харкові. Зараз її можна замовити онлайн або безпосередньо у пологовому будинку, відділі державної реєстрації актів цивільного стану або ЦНАП: https://bit.ly/eMalyatko. За 10 місяців від старту проєкту сервісом єМалятко скористалися понад 32 тисячі родин з немовлятами, які за однією заявою отримали майже 120 тисяч державних послуг, потрібних при народженні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *